nyc-marathon-2014ru
Выберите язык:

Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Якщо розпочати описувати всю фантастичність та неймовірність Нью-Йорка, тоді в цьому звіті просто не залишиться місця на сам марафон. Бо Нью-Йорк захоплює тебе цілком та повністю. Тут відчувається ритм життя та атмосфера всього світу. Тому рішення приїхаті сюди прямо напередодні марафону (ну а вже всю решту відпустки присвятити місту) було дуже правильним.

Експо

Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода
Наше знайомство з марафоном розпочалося з традиційної виставки. Поки решта частина міста в різноманітних костюмах святкувала Хелловін, бігуни невеликими групками прямували в Javits Convention Center. Фоє зразу натякало, що це марафон Major-серії.

Аналогічно з Берліном при вході стояли величезні плакати усіх шести найпопулярніших марафонів планети: Нью-Йорк, Бостон, Чікаго, Берлін, Лондон та Токіо. Для більшості учасників це як нагадування пунктів їхнього ToDo (чи краще сказати ToRun) списка.

Отримати стартові пакети можна було відразу при вході, і це дивно, так як організатори часто ставлять видачу в кінці виставки, щоб учасники її повністю пройшли, трохи звільнивши свої гаманці. Але тут процедура отримання стартового номера тривала лічені секунди. А згодом при перевірці чіпа було приємно почути, що з моменту видкриття цьогоричного експо ще жоден українець не отримав номер, і я перший.
Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Маленький шматок стони бажань учасників

Сама експозиція вражала своїми масштабами. Левову частину займав, звісно ж, спонсор Нью-Йоркського марафону — Asics. Тому інші бренди залишалися в тіні. Але, наприклад, New Balance, щоб виділитися, розмістив гігантських анімованих бігунів над своїм павільйоном, тому важко було пройти повз і не заглянути що там відбувається всередині.

Хотілося би ще відзначити відділ з біговими носками — він був, мабуть, найбільшим після сувенірної продукції самого марафону. Традиційно на виставці було придбано декілька пар, призначених для тренування перед наступним марафоном.

5 км

Напередодні марафону в Нью-Йорку відбувається 5-ти кілометровий забіг “Dash to the Finish Line”, фініш якого також розташований у Централ Парку і співпадає з фінішем самого марафону.

Учасники забігу — це в більшості ті, хто приїхав підтримати марафонців та відчути свою причасність до одного з найбільших стартів світу. Завдяки атмосфері цього пробігу вже налаштовуєшся на марафонській настрій для наступного дня.

Погода

Поки Лєра готувалася до свого старту, я намагався швиденько пройти через Централ Парк, щоб чекати її на фініші. По дорозі зустрів британця, дружина якого також приїхала підтримати його на марафоні і бігла 5 км. Його дуже хвилювала завтрашня погода і він мене детально розпитував, як я одягатимусь завтра. Я ж намагався його заспокоїти, що нічого страшного завтра не буде і невеликий дощ навпаки нам на руку.

Лише ввечері, отримавши попередженя від організаторів марафону про сильний вітер, я зрозумів, що незнайомець в парку уже знав про це і намагався підготуватися заздалегіть.

У повідомлені організаторів йшлося про те, що вони змушені прибрати деякі вказівники та банери через шквальний вітер, але заспокоїли, тим, що завтра працюватиме більше волонтерів, які допомагатимуть у стартовому селищі.

Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Питання одягу стало більш гостро, але одягати на себе все підряд і бігти як капуста не хотілося.

Сенсу шукати спортивні магазини в районі, де ми зупинилися теж не було, тому вирішив бігти як і планував у трусах і майці з нарукавниками. Допомогти і зігріти мав фіналгон, але захистити від пронизуючого вітру йому не судилося. Особливо у стартовій зоні під час очікування і на мостах, коли буревій пронизував тіло наскрізь.

Транспорт

Марафон розпочинається у всіх по різному: у когось із стратовим пострілом, у когось із вранішнім пробудженям, а у декого ще із суботнім складанням речей. У мене ж він починається, після того як зустрінеш на вулиці першого марафонця, який також, не поспішаючи, прямує на старт. Спускаєшся на станцію метро, а там уже хтось сидить із марафонським рюкзаком, через хвилину спускається ще один учасник, за ним ще один, а потім приходить потяг, у якому ще пів вагона марафонців.
Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода
Старт був на Стейтен-Айленд — острові, на який не так легко добиратися. Організатори ще влітку запропонували декілька способів транспортування на вибір, і таке враження, що спланували і розрахували весь передстартовий ранок до секунди.

Від учасників вимагалось лише влитися у загальний потік, а далі уже по накатаній: паромом до острова, пройтися до автобуса, доїхати до Fort Wadsworth і знайти своє стартове селище по кольору.

І уже безпосередньо на місці все також чітко сплановано. Великі інформаційні табло нагадують, коли потрібно здати речі в камеру схову, щоб їх потім транспортували на фініш, і коли потрібно пройти у стартову зону, щоб розпочати дистанцію із своєю хвилею.

NYCM14_Sights_001
На першій лінії старту — найшвидчіші марафонці світу

Дистанція

Траса марафона проходить через усі 5 округів Нью-Йорка, чи як їх тут називають — Five Boroughs: Стейтен-Айленд, Бруклін, Бронкс, Квінс і звісно Манхеттен із фінішем у Централ Парку. Перед стартом дуже лякали затяжні підйоми і спуски на мостах.

Здавалося, що після перших двух кілометрів в гору уже не буде сил бігти далі, але адреналін, який жене тебе протягом усього маршруту нівелює будь-які його нерівності.
NYCM14_Sights_016
NYCM14_Sights_023
Насправді для мене цей марафон поділився на дві половини. Здавалось, що перша частина, поки я ще не дуже замерз, тривала надто довго, хоча кілометр за кілометром годинник показував потрібний час.

А друга половина пролетіла майже непомітно. Після того як стало зрозуміло, що бігти на запланований час уже не виходить, починаєш просто насолоджуватися подією. І здається нещодавно була відмітка у 25 км, а ти уже вбігаєш у Централ парк і розумієш, що залишилось бігти всього нічого.

Підтримка

NYCM14_INITTOGETHER_11

«Для мене марафон починається, після того як зустрінеш на вулиці першого марафонця, який також, не поспішаючи, прямує на старт».

Таке враження, що подивитися на світову еліту і підтримати звичайних любителів вийшло майже все місто. Глядачів не було лише на мостах – підозрюю, що їх просто здуло вітром. Але найбільше хочеться відзначити два моменти. Одразу було помітно, що майже всі волонтери на дистанції це також бігуни. Ще ніколи я не чув стільки підтримки саме від волонтерів. На пунктах харчування вони роздавали водичку і водночас знали, що сказати кожному, хто до них підбігав.
NYCM14_INITTOGETHER_06
І звісно нічого не зрівняється з підтримкою близьких людей. Під час попередніх марафонів я відчував величезний прилив емоцій, коли хтось із учасників поруч зустрічав знайомих на дистанції і мріяв, щоб колись опинитися на їх місці. Саме в Нью-Йорку я знав, що мене чекатимуть на дистанції. Той стан тотальної ейфорії, який у мене був після того, як я почув вигуки “Віталік! Віталік!” неможливо передати словами.
Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

До того моменту я уже був повністю знесилиней і ледви сунувся Централ парком, і в одну мить десь знайшлися приховані резерви, вітер стих і дорога впереді розрівнялася. Решту дистанції тебе уже несе як на крилах.
Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погодаНью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погодаНью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Фініш

До фінішу лишався кілометр, а можливо і два чи більше. З прапором у руках і неймовірним зарядом відстань уже не відчувалася. Після закінчення дистанції хотілося бігти далі, хотілось обігти централ парк й знову повернутись на те місце, де мене чакають і так знову і знову і знову.
Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Замість висновку

Не думаю, що Нью-Йоркський марафон потребує якусь рекламу чи рекомендації. Кожний бігун чи марафонець повинен хотіти рано чи пізно прийняти тут участь.

Написати про цей марафон можна ще дуже багато чого, але насправді краще один раз пробігти ніж декілька раз прочитати.

Можливо, вам буде цікаво: як потрапити на марафон в Нью-Йорку та на інші мейджори, а також корисні лайфхаки для тих, хто збирається бігти цей марафон.

Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода Нью-Йоркський марафон: коли боїшся горок, а підводить погода

Фото автора та tcsnycmarathon.org.

РАССКАЗАТЬ ДРУЗЬЯМ
Подпишись на регулярную рассылку с советами и статьями о беге

Первая полоса

Как провести межсезонье с пользой
5 Декабрь 2021 2390

Тренировки Отдыхаем правильно: как провести межсезонье с пользой, даже если вы устали от бега

После интенсивного соревновательного сезона у многих возникает вопрос: как сделать перерыв в беге, но и не растерять форму при этом? 

Отдыхаем правильно: как провести межсезонье с пользой, даже если вы устали от бега
Подпишитесь на нашу рассылку чтобы ничего не пропустить.
Мы не надоедливы, пишем нечасто и только по делу